
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 40 mA |
| Output Type | TTL |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 696 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Response Time | 5 ns |
| Number of Channels | 1 |
| Input Bias Current | 500 nA |
| Quiescent Current | 2.1 mA |
| Propagation Delay | 9 ns |
| Max Supply Current | 2.1 mA |
| Nominal Supply Current | 2.1 mA |
| Max Input Current | 500 nA |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 82 dB |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 mV |
| Voltage Gain | 69.54 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 82 dB |
| Type | with Latch |
| Operating Supply Current | 2.1 mA |
Stock: 4579
Distributors
pcbx
Unit Price$2.40893
Ext.Price$2.40893
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.40893 | $2.40893 |
| 10 | $1.81827 | $18.18270 |
| 25 | $1.67085 | $41.77125 |
| 50 | $1.58766 | $79.38300 |
| 100 | $1.50861 | $150.86100 |
| 300 | $1.44531 | $433.59300 |
| 500 | $1.38465 | $692.32500 |
| 1000 | $1.34627 | $1346.27000 |
